| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Канів - Тарасова гора
Канів - Тарасова гора
Збаразький замок
Збаразький замок
Церква  Собору  Пресвятої  Богородиці
Церква Собору Пресвятої Богородиці

 
 Діяльність

Розгляд на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області Історико-архітектурного опорного плану м. Волочиськ

28 травня 2015 р. в.о. директора НДІ пам’яткоохоронних досліджень О. Пламеницька та завідувач відділу науково-методичного та програмного забезпечення формування Державного реєстру О.Попельницький взяли участь у засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області.

На розгляд ради було представлено науково-проектну документацію «Історико-архітектурний опорний план м.Волочиськ Хмельницької області з визначенням меж та режимів використання історичних ареалів», виконану на замовлення виконавчого комітету Волочиської міської ради у 2014 р. авторським колективом НДІ пам'яткоохоронних досліджень.

Доповідачі ознайомили присутніх з основними положеннями роботи, зокрема, з принципами охоронного зонування пам’яток культурної спадщини м. Волочиськ та визначення історичного ареалу. Межі зон охорони пам'яток визначались, враховуючи наявність в місті пам'яток (об'єктів) історії, археології, монументального мистецтва місцевого значення, взятих на державний облік відповідно до чинного законодавства. Доповідачі зазначили, що не зважаючи на хронологічну глибину освоєння території міста, в історичному ядрі Волочиська практично відсутні збережені об’єкти культурної спадщини, пов’язані з ними розпланування та форми забудови; традиційний характер середовища деградований. На сьогодні, міське історичне середовище, сформоване наприкінці ХІХ – першій половині ХХ ст. найбільш повно зберегло свої риси на території, прилеглій до залізничного вокзалу. Саме тут простежується найбільша концентрація об’єктів культурної спадщини та історичної забудови міста Волочиська. Ці чинники було враховано при визначенні у межах території, прилеглої з півночі до залізничного вокзалу, з найбільшою концентрацією пам’яток та об’єктів культурної спадщини історичного ареалу міста Волочиськ.

Було зазначено, що на державному обліку у місті перебуває 9 пам’яток місцевого значення: шість пам’яток історії, дві пам’ятки археології, одна пам’ятка монументального мистецтва. Об’єкти, що репрезентують культурну спадщину міста, представлені пам’ятками (об’єктами) історії, археології та монументального мистецтва. Переважну більшість з них взято на державний облік у 70-і – 80-і рр. ХХ ст. Виключенням є лише дві пам’ятки археології місцевого значення – поселення Волочиськ V та Волочиськ VI, які були занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у 2009 р.

Після обговорення проекту було прийнято рішення схвалити роботу та передати її на розгляд Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015