| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Cудацька фортеця
Cудацька фортеця
Кам’янець-Подільська фортеця
Кам’янець-Подільська фортеця

 
 Діяльність

Церква Собору Пресвятої Богородиці в с. Маткові

Село Матків розташоване у західній частині України на території українських Карпат, в середовищі гірського пасма Бескидів, в долині р. Стрия, на території етнічної Бойківщини. Матків знаходиться на відстані п’яти кілометрів на північ від автомобільної магістралі Київ – Чоп. Село розташоване в мальовничій долині річки та зберегло історично сформований вільний характер забудови, яка вдало вписана в навколишні ландшафти.

Церква розташована на невисокому пагорбі в центральній частині села, на віддалі 250 м. від автомобільної дороги, в долині р. Стрия. Завдяки вигідному розташуванню пам’ятка сприймається з далеких точок, займаючи в панорамі гірського села домінуюче місце. Терени навколо церкви незаліснені, рівно ж як і схили близьких пагорбів. Територія пам’ятки творить неправильної форми семикутник оточений з усіх боків приватними ділянками сіножатей. Площа території пам’ятки становить 0,163 га.

 

 

 

 

Охоронна зона затверджена в 1976-1978 рр. Територію пам’ятки зафіксовано на схематичній підоснові умовно, в межах огорожі церковного подвір’я. Охоронну зону визначено за геометричним принципом у вигляді прямокутника зі сторонами 107×121м. Територія існуючої охоронної зони становить 1,162 га.

Оскільки проектні матеріали визначення меж території пам’ятки та охоронної зони виконані на схематичні підоснові та не відповідають вимогам чинного пам’яткоохоронного законодавства України, у 2010 р. проведено корегування меж охоронної зони пам’ятки згідно до вимог державних будівельних норм України. (ДБН Б.2.2-2-2008). Межі проектованої охоронної зони нанесені на топогеодезичну підоснову в М 1:5000. Територія охоронної зони пам’ятки охоплює квартал вільно розташованої садибної забудови, який розташований вздовж потоку на західному схилі та території окремих садів з південно-східного боку пагорба, на вершині якого розташована церква. Таке рішення викликане необхідністю захисту територій, які примикають у зоні близького сприйняття пам’ятки. Площа території проектованої охоронної зони становить 18,30 га.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015