| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Історичний центр Львова
Історичний центр Львова
Кам’яна могила
Кам’яна могила
Острозький замок
Острозький замок

 
 Діяльність

Церква Вознесіння Господнього в с. Ясіні

Ясіні розташоване в західній частині України, на території українських Карпат, з південного боку основного хребта гірського пасма Горган, на терені етнічної Гуцульщини. Ансамбль церкви Вознесіння Господнього знаходиться на крутому мисі правого берега ріки та складається з території церковного подвір’я, на якому розташовані і дзвіниця; територій старого та новітнього цвинтарів, які тягнуться вздовж схилу гори в північно-західному напрямку. Завдяки вдалому розташуванню, ансамбль пам’ятки домінує в південній частині села та добре сприймається з далекого і близького оточення.

 

 

 

 

 

Територія пам’ятки з північного боку обмежена сільською ґрунтовою дорогою, яка відмежовує цвинтар від вільно розташованої навколишньої забудови села; зі східного та південного боків – крутим схилом пагорба ,біля підніжжя якого тягнеться вулиця із забудовою. З західного боку неглибоким яром, який тягнеться від підніжжя пагорба вздовж схилу до існуючої ґрунтової дороги. Площа території пам’ятки становить 0,124 га.

Охоронна зона затверджена в 1980 р. згідно вимог та нормативних законодавчих актів, які діяли у той час в Українські РСР. Площа існуючої охоронної зони становить 1.806 га. Оскільки проектні матеріали визначення границь охоронної зони виконані на схематичні підоснові та не відповідають вимогам чинного памяткоохоронного законодавства України, у 2010 р. проведено корегування меж охоронних зон пам’ятки згідно вимог державно будівельних норм України. (ДБН Б.2.2-2-2008).Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015