| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Збаразький замок
Збаразький замок
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Невицький замок
Невицький замок

 
 Діяльність

Спільна транскордонна номінація - “Дерев’яні церкви карпатського регіону“

Міністерство культури і туризму України, український національний комітет ІКОМОС, національна комісія України в справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України разом з Міністерством культури Республіки Польщі ведуть підготовку спільної транскордонної номінації - “Дерев’яні церкви карпатського регіону“, з метою внесення найбільш цінних пам’яток дерев’яної сакральної архітектури в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За результатами проведеної у 2009-2010 рр. підготовчої роботи - спільного обстеження робочою групою польських та українських спеціалістів попередньо визначених об’єктів, в перелік пам’яток для внесення у Список увійшли наступні об’єкти – пам’ятки архітектури, занесені до Державного реєстру національного культурного надбання України, а саме:

1. Ансамбль пам’ятки архітектури 1745 р. церкви Собору св. Архистратига Михайла в с. Ужку, Великоберезнянського р-ну, Закарпатської обл. ( охоронний № 198/1,2).

2. Ансамбль пам’ятки архітектури 1813-1824 рр. церкви Вознесення Господнього в с. Ясіні, Рахівського р-ну, Закарпатської обл. (охоронний № 201/1,2).

3. Ансамбль пам’ятки архітектури 1808 р. церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Нижньому Вербіжі, Коломийського р-ну, Івано-Франківської обл. (охоронний № 825-М ).

4. Ансамбль пам’ятки архітектури 1598 р. церкви Зіслання Святого Духа в м. Рогатині, Івано-Франківської обл. (охоронний № 243).

5. Ансамбль пам’ятки архітектури 1670-1678 рр. церкви св. Юра в м. Дрогобичі, Львівської обл. (охоронний № 377/1,2).

6. Пам’ятка архітектури 1720 р. церква Пресвятої Трійці в м. Жовкві, Львівської обл. (охоронний № 393).

7. Ансамбль пам’ятки архітектури 1502-1600 рр. церкви Зіслання Святого Духа в с. Потеличі, Жовківського р-ну, Львівської обл. (охоронний № 530/1,2).

8. Ансамбль пам’ятки архітектури 1838-1902 рр. церкви Собору Пресвятої Богородиці в с. Маткові, Турківського р-ну, Львівської обл. (охоронний № 516/1,2).

У січні 2010 р. українською та польською сторонами було підготовлене та відправлено в штаб-квартиру ЮНЕСКО у Парижі відповідне подання з проханням розглянути та попередньо затвердити пропонований номінаційний список об’єктів.

На сьогодні авторським колективом підготовлено науково-проектну документацію з визначення меж і режимів використання територій та зон охорони пам'яток архітектури та містобудування - дерев’яних церков Карпатського регіону, пропонованих для внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також продовжується робота пов’язана з подальшим опрацюванням матеріалів номінації.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015