| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Кам’янець-Подільська фортеця
Кам’янець-Подільська фортеця
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Церква  св.  Михайла  в  Ужку
Церква св. Михайла в Ужку

 
 Діяльність

Визначення меж та режимів використання історичних ареалів, зон охорони пам'яток м. Запоріжжя

Науково-дослідну роботу «Визначення меж та режимів використання історичних ареалів, зон охорони пам'яток м. Запоріжжя» виконано НДІ пам’яткоохоронних досліджень на замовлення Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто»

Зміст роботи являє собою подальше опрацювання теми «Проведення досліджень та розробка історико-архітектурного опорного плану та проекту зон охорони культурної спадщини м. Запоріжжя», що розроблялась Державним науково-дослідним інститутом теорії та історії архітектури і містобудування (НДІТІАМ) у 2002-2003 рр. З того часу минуло майже 10 років. За цей період відбулись зміни нормативної бази.

Зміни та доповнення, внесені в закон України «Про охорону культурної спадщини», а також вимоги чинних і державних будівельних норм потребували суттєвого коригування виконаної раніше науково-проектної документації. Саме цим пояснюється проведення нових досліджень і коригування попередньої роботи.

Результатом досліджень став проект меж та режимів використання історичних ареалів, зон охорони пам’яток м. Запоріжжя, представлений текстовою та графічною частиною, що складається з п’яти креслеників.

У межах міста було визначено три історичних ареали, що обумовлено етапами історичного розвитку міста: «Національний заповідник «Хортиця», «Старий Олександрівськ», «Соціалістичне Запоріжжя». У роботі також було визначено межі та режими використання зон охорони пам’яток культурної спадщини: охоронних зон пам’яток, зони регулювання забудови, що складається з трьох частин, встановлених навколо історичних ареалів «Соціалістичне Запоріжжя» та «Старий Олександрівськ»; зон охоронюваного ландшафту; зон охорони археологічного культурного шару, а також визначено межі та режим використання території пам’яток археології місцевого значення та пам’ятки археології національного значення «Археологічний комплекс «Острів Байда».Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015