| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Кам’яна могила
Кам’яна могила
Історичний центр Львова
Історичний центр Львова
Невицький замок
Невицький замок

 
 Діяльність

Проект номінаційного досьє «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (V ст. до н.є. – ХІV ст. н.е.)»

Проект номінаційного досьє,  для подання Комітетові всесвітньої спадщини на занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, виконано за дорученням Президента України. Досьє номінації підготовлено Національним заповідником «Херсонес Таврійський» спільно з НДІ пам’яткоохоронних досліджень.

Залишки стародавнього міста Херсонеса Таврійського і його хори розташовані на території м. Севастополь, на Гераклейському півострові. Поліс і хора Херсонеса Таврійського є видатним зразком античного архітектурно-технологічного ансамблю, що складався з міста і його сільськогосподарської околиці, сформованих в результаті багатогранної господарчої та торговельної діяльності грецьких колоністів в ІV–ІІІ ст. до н. е., які існували безперервно протягом близько 2000 років. Збережені ділянки хори Херсонеса Таврійського на території Гераклейського півострова являють собою фрагменти системно організованої в ІV ст. до н. е. за системою Гіподама Мілетського сільської околиці міста площею 10000 га, розмежованої на більш ніж 400 однакових наділів.

Об’єкт номінації складається з кількох локальних ділянок, в тому числі заповідної території городища Херсонеса Таврійського та заповідних територій хор: в балці Юхариній, в балці Бермана, на висоті Безіменній, в балці Стрєлецькій, на перешийку півострова Маячного, на мисі Виноградному. Кожна з них має окрему територію та буферні (охоронні) зони. Крім того, додатково в межах Гераклейського півострова визначаються зони ландшафту, що охороняється, та регулювання забудови з різними режимами використання.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015