| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Діяльність »

Невицький замок
Невицький замок
Кам’яна могила
Кам’яна могила
Кам’яна могила
Кам’яна могила

 
 Діяльність

Історико-архітектурний опорний план і проект зон охорони та визначення меж і режимів використання історичних ареалів м. Василькова

Робота «Історико-архітектурний опорний план і проект зон охорони та визначення меж і режимів використання історичних ареалів м. Василькова» виконана на замовлення Виконавчого комітету Васильківської міської ради.

Робота виконана в складі текстової частини, яка включає нормативні основі розроблення, методологічний розділ, дані щодо містобудівного розвитку м. Василькова, архітектурне середовище міста та його районів, проектно-регулятивний розділ; переліки пам'яток та об'єктів культурної спадщини; фотоілюстративні матеріали та графічні матеріали. Графічна частина роботи представлена 3 креслениками: «Історико-архітектурний опорний план і проект зон охорони та визначення меж і режимів використання історичних ареалів м. Василькова» – основне креслення; «Територіальний і розпланувальний розвиток м. Василькова»; «Ландшафт м. Василькова».

В роботі визначені зони охорони: комплексна охоронна зона історичного центру, охоронні зони окремих груп пам'яток, зона регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, археологічна охоронна зона, зона охорони археологічного культурного шару.

В проекті визначені загальні межі зазначених зон та режими використання території в кожній зоні. Визначено межу Центрального історичного ареалу, де розташовано більшість пам'яток культурної спадщини міста та розроблено режими використання історичного ареалу та обмеження господарської діяльності на території історичного ареалу.

Крім того, уточнені переліки пам'яток в залежності від їх категорії та видової належності. За результатами роботи підготовлено перелік щойновиявлених об'єктів культурної спадщини.

Робота виконана відповідно до новозатверджених умов ДБНу.

Практичне значення цього дослідження полягає у призначенні його для використання при розробленні Генерального плану розвитку м. Василькова та уточнення зонування міської території.

Робота прорецензована: завідувачем кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури, доктором архітектури, професором Дьоміним М.М. та начальником відділу охорони пам’яток та об’єктів культурної спадщини Державної служби з питань національної культурної спадщини О.Д. Романченко.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015