| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Острозький замок
Острозький замок
Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський
Кам’яна могила
Кам’яна могила

 
 Участь у конференціях

Міжнародна наукова конференція «Методичні проблеми пам`яткоохоронних досліджень» 10-11 грудня 2015 р.

 
 
 
 
 
 
Конференція, присвячена 20-ти річчю Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, проходила в конференц-залі Трапезної церкви Національного заповідника «Софія Київська».

У конференції  взяли участь вчені, працівники сфери охорони культурної спадщини, аспіранти, студенти з різних міст України (Києва, Чернігова, Запоріжжя, Луцька, Харкова, Хмельницького, Жовкви, Чигирина, Переяслава-Хмельницького, Львова, Чернівців, Кам’янця-Подільського, Рівного, Бережан), а також співробітники Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови – доктор мистецтвознавства, головний науковий співробітник Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови, член-кореспондент АНМ п. Мар’яна Шлапак та доктор архітектури, провідний науковий співробітник Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови Валерій Лупашку.

До учасників конференції звернувся перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий, який привітав інститут з ювілеєм та з проведенням важливого наукового форуму і побажав учасникам конференції плідної роботи, конструктивних дискусій, задоволення у виконанні улюбленої справи та реалізації творчих задумів. З привітальним словом звернулися Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська та Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина.

Про результати діяльності Інституту та плани на майбутнє розповіла директор Інституту, кандидат архітектури Ольга Пламеницька, яка підвела підсумки роботи Інституту за минулі 20 років та наголосила про доцільність якісних змін у роботі установи. Інститут, який на сьогодні є провідною науковою пам’яткоохоронною установою Міністерства культури, повинен займатися не лише прикладними, але й фундаментальними теоретичними дослідженнями, вдосконаленням нормативно-методичної та правової бази пам’яткоохоронної діяльності, що, в свою чергу, підвищить рівень науково-прикладних робіт. Ольга Пламеницька наголосила на тому, що  Інститут, який розпочинає новий відрізок професійного шляху, доцільно перейменувати на Український науково-дослідний інститут культурної спадщини імені Миколи Макаренка. Ім’я науковця, археолога і мистецтвознавця, представника української інтелігенції має повернутися з забуття і стати символом професійної чесності науковця-пам’яткоохоронця.

Учасники конференції одностайно підтримали Інститут в його бажанні розширити наукову діяльність, а також перейменувати установу на «Український науково-дослідний інститут культурної спадщини імені Миколи Макаренка». Конференція прийняла відповідну резолюцію. До неї приєдналася низка пам’яткоохоронних установ, що надіслали листи підтримки цього важливого кроку в житті Інституту.

Пам'яткоохоронці, реставратори, історики, мистецтвознавці, археологи, архітектори, працівники відомих музейних закладів поділились останніми результатами своїх наукових здобутків, досвідом практичної роботи, поставили важливі проблеми пам’яткоохоронної сфери. Було заслухано близько 30 доповідей, більшість з яких супроводжувалася відеорядом. За їх результатами відбулася цікава й змістовна дискусія, присвячена проблемам формування Державного реєстру пам’яток, пам’яткоохоронному законодавству, методичним і практичним проблемам збереження  спадщини, які турбують і науковців, і практиків-пам’яткоохоронців. Дискусії і обговорення тривали й під час неформального спілкування на товариських фуршетах.

11 грудня гостям було запропоновано екскурсію по Національному заповіднику «Софія Київська». Частина учасників конференції прослухала короткий навчальний курс для фахівців сфери охорони культурної спадщини щодо державного обліку об’єктів культурної спадщини та формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України».

За результатами роботи Міжнародної наукової конференції «Методичні проблеми пам'яткоохоронних досліджень» НДІ пам'яткоохоронних досліджень на початку 2016 року планує видати збірник наукових праць.

(З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням)Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015