| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Кам’яна могила
Кам’яна могила
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський

 
 Участь у конференціях

Резолюція Міжнародної наукової конференції «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень»

  Присвяченої  20-ти річчю Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень

   10-11 грудня 2015 р.

 м. Київ

 

 Відношення суспільства, влади до своєї культурної спадщини стає мірилом його соціальної зрілості, демократичної орієнтації у його розвитку.

 Державна політика у сфері охорони є важливим чинником державної безпеки, а отже потребує кваліфікованого наукового супроводу і державної підтримки. Наразі Інститут пам’яткоохоронних досліджень є базовою науковою структурою Міністерства культури України. Від рівня організації і ступеня оснащення Інституту залежить  ефективність його роботи і роботи профільних підрозділів Міністерства культури.

 Цього року інституту виповнилося 20 років. Підводячи підсумки своєї діяльності, Інститут поставив питання про доцільність якісних змін у роботі установи, розширенні проблематики наукових досліджень, підвищенні якості розробок.

Проблематика збереження нерухомої культурної спадщини  виходить за межі суто прикладних робіт, охоплюючи науково-пошукову, науково-теоретичну і нормативно-методичну діяльність. Вона потребує проведення концептуальних історико-архітектурних, історико-містобудівних, мистецтвознавчих, археологічних, підводних археологічних, гідрографічних  топографічних, та технологічних досліджень пам’яток, розроблення методології збереження спадщини.

 Відтак Інститут повинен здійснювати не лише прикладні розробки, але й фундаментальні теоретичні дослідження, вдосконалювати нормативно-методичну та правову базу пам’яткоохоронної діяльності, що, в свою чергу, підвищить  рівень науково-прикладних робіт.

 У наш складний час, коли формується громадянське суспільство, а фахівці перевіряються на чесність, моральність  та вірність науковим принципам, доречно вшанувати незаслужено призабутого патріота, науковця, археолога і мистецтвознавця, представника української інтелігенції Миколу Макаренка, розстріляного НКВС у 1938 року за те, що він мав відвагу заперечити урядове рішення щодо знесення унікальної пам’ятки культурної спадщини Київської Русі – Михайлівського Золотоверхого монастиря. У 2017 році виповниться 140 років з дня народження Миколи Макаренка. Його ім’я має повернутися з забуття і стати символом професійної чесності науковця-пам’яткоохоронця.

 Учасники конференції приймають резолюцію, якою підтримують Інститут в його бажанні розпочати новий відрізок професійного шляху, а також перейменувати установу на «Український науково-дослідний інститут культурної спадщини імені Миколи Макаренка».

 

Резолюцію одностайно прийнято учасниками пленарного засідання конференції 10 грудня 2015 рокуНазад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015