| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Дендропарк парк “Софіївка”
Дендропарк парк “Софіївка”
Тульчин - Палац Потоцького
Тульчин - Палац Потоцького

 
 Участь у конференціях

Міжнародна конференція «Методичні проблеми пам`яткоохоронних досліджень» 2-3 жовтня 2014 р., м. Київ

2-3 жовтня 2014 р. у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася Міжнародна конференція «Методичні проблеми пам`яткоохоронних досліджень», присвячена пам’яті науковця, архітектора, охоронця містобудівної спадщини Євгена Євгеновича Водзинського.

Конференцію організовано під егідою Міністерства культури України Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень спільно з Національним заповідником «Софія Київська» та Українським національним комітетом Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS).

Учасників конференції привітали: від імені Міністерства культури України - начальник відділу О. Юрченко-Микита, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», віце-президент Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ICOMOS) О. Сердюк; заступник директора НДІ пам’яткоохоронних досліджень Л.Томілович.

Програма конференції

 

Привітання в.о. директора Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень Звіряки Анни Іванівни

Шановні учасники конференції!

Вітаю вас із початком щорічної Міжнародної наукової конференції «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень», яка присвячена пам’яті науковця, архітектора, охоронця містобудівної спадщини Водзинського Євгена Євгеновича.

Хочу подякувати співорганізаторам конференції: Міністерству культури України, Національному заповіднику «Софія Київська», Українському національному комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) та учасникам, людям, які в нелегкий для України час продовжують вболівати за культурну спадщину, вивчати та популяризувати її.

В цьому році пішов з життя охоронець містобудівної спадщини Водзинський Євген Євгенович – це велика втрата для пам’яткоохоронної справи. Протягом свого творчого життя він працював у наукових установах, які займалися проектними та теоретичними розробками, пов’язаними з розвитком і формуванням міст, охороною їх історичної та архітектурної спадщини. Наукові розробки Водзинського Є.Є. стали вагомим внеском у розвиток вітчизняної пам'яткоохоронної науки. Світла пам'ять.

Діяльність Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень спрямована на практичне вирішення проблем, пов’язаних з дослідженням, збереженням, охороною та популяризацією культурної спадщини. Тож сьогодні до уваги представлено нові видання Інституту: «Праці Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень. Випуск 9» та «Фотофіксація об’єктів культурної спадщини Центрального історичного ареалу м. Києва».

«Фотофіксація об’єктів культурної спадщини Центрального історичного ареалу м. Києва» - це електронне інформаційне видання, яке є доповненням наукової монографії «Історико-містобудівні дослідження Києва», що вийшла друком у 2011р. Розвиток України як незалежної держави нерозривно пов'язаний з ставленням суспільства до її духовних та матеріальних цінностей. Культурна спадщина є не лише національною цінністю, вона є генетичним кодом, що формує ідентичність нації, відроджує національну пам’ять. Попри важкі часи у долі нашої країни слід зберігати та плекати те, що нас об’єднує – національну культурну спадщину.

В час переосмислення надбань національної культури, визначення пріоритетів і нових шляхів її розвитку важливим є питання наукових досліджень.

Вивчення, популяризація, обмін досвідом є важливими аспектами збереження та розвитку національного культурного надбання – це важливий чинник у формуванні свідомості суспільства.

Сьогоднішня конференція є гарною платформою для підведення підсумків наукових досліджень, постановки проблем та формування планів.

На завершення дозвольте побажати вам, шановні учасники конференції, плідної роботи, конструктивних дискусій, задоволення у виконанні улюбленої справи та реалізації творчих задумів!

 

                                   З повагою,

                                 в.о. директора                                                                       А.І. Звіряка

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015