| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Острозький замок
Острозький замок
Національний заповідник "Хортиця"
Національний заповідник "Хортиця"
Кам’янець-Подільська фортеця
Кам’янець-Подільська фортеця

 
 Участь у конференціях

П’ята міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини»

Конференція, що проходила 24-25 вересня 2014 р. у приміщенні Харківської державної академії культури, була присвячена 25-річчю підготовки фахівців музеєзнавства та пам'яткознавства в Харківській державній академії культури. Провідною темою конференції було визначено відновлення історичної пам’яті та збереження культурної спадщини України. В роботі конференції взяли участь молодші наукові співробітники Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень М.С. Лісова та О.О. Шамраєва Вони звернулись до учасників конференції з привітанням від імені в.о. директора Інституту А.І. Звіряки та виступили з доповіддю про паспортизацію пам’яток Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, торкнулись проблем інвентаризації пам’яток архітектури національного значення.

 

 

Привітання

від в.о. директора Науково-дослідного інституту пам ’ яткоохоронних досліджень Міністерства культури України

Звіряки Анни Іванівни

 

Шановні організатори та учасники конференції!

 Вітаю вас із початком П’ятої міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини», що присвячена 25-річчю підготовки фахівців музеєзнавства та пам'яткознавства в Харківській державній академії культури.

Розвиток України як незалежної держави нерозривно пов'язаний з ставленням суспільства до її духовних та матеріальних цінностей. Культурна спадщина є не лише національною цінністю, вона є генетичним кодом, що формує ідентичність нації, відроджує національну пам’ять.

В час переосмислення надбань національної культури, визначення пріоритетів і нових шляхів її розвитку важливим є питання наукових досліджень. Через осмислення культурної спадщини ми усвідомлюємо історичну долю цілої нації, становлення її державності.

Вивчення, популяризація, обмін досвідом та залучення молодих фахівців є важливими аспектами збереження та розвитку національного культурного надбання – це важливий чинник у вихованні молоді та формуванні свідомості суспільства, розкритті його творчих можливостей.

На сьогодні актуальним питанням є підготовка кадрів для сфери охорони культурної спадщини та музейної справи, тому важливим у цьому процесі є активна позиція навчальних закладів мистецької освіти.

Залучення молодих фахівців до найважливіших проблем сучасності є формуванням свідомості суспільства, продовження безперервного життєвого процесу. Найважливіше в реалізації кожної людини є любити справу, якою займаєшся, розповсюджувати свої знання та, беззаперечно, передавати їх наступним поколінням.

Сьогоднішня конференція є важливим і знаковим заходом, що розкриває потужний потенціал молодих вчених, їх прагнення до вивчення та збереження культурної спадщини, залишеної нам у спадок від попередніх поколінь. Такі заходи є гарною платформою для підведення підсумків наукових досліджень, постановки проблем та формування планів.

Попри важкі часи у долі нашої країни слід зберігати та плекати те, що нас об’єднує – національну культурну спадщину. Ми можемо по різному ставитись до різних обставин, але ставлення до культурних надбань, повага до історичної пам’яті має виховуватись з дитинства.

На завершення дозвольте побажати вам, шановні учасники конференції, плідної роботи, конструктивних дискусій, натхнення та задоволення у виконанні улюбленої справи!

 


Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015