| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Кам’яна могила
Кам’яна могила
Історичний центр Львова
Історичний центр Львова
Одеська опера
Одеська опера

 
 Участь у конференціях

Зустріч з нагоди презентації спільного проекту Ради Європи і Європейської Комісії "Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами" (проект COMUS)


Захід відбувся 16 вересня у приміщенні Національної парламентської бібліотеки України по вул. Ігорівській, 14-а, в рамках візиту представника Секретаріату Ради Європи Мікаеля де Тіза в Україну. До складу Національних учасників проекту з боку України увійшли представники центральних органів виконавчої влади (Міністерство культури України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство закордонних справ України та ін.), органів місцевого самоврядування, державних і громадських організацій, та незалежні експерти. Також на презентацію проекту були запрошені представники Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, як виконавці розділів "Звіту щодо менеджменту культурної спадщини".

Проект COMUS включено до Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 рр. Його метою є сприяння національним і місцевим органам влади у здійсненні стратегічного оновлення та забезпечення сталого соціо-економічного розвитку малих і середніх історичних міст та околиць шляхом пристосування об’єктів культурної спадщини до сучасних потреб, реабілітації традиційного містобудівного середовища, розширення діапазону можливостей щодо його конструктивного використання.

Проект COMUS є наступним етапом попереднього "Пілотного проекту з реабілітації культурної спадщини історичних міст (РР2), який було реалізовано впродовж 2008-2011 рр. під егідою Мінкультури. Майбутній проект COMUS (початок реалізації якого заплановано на жовтень 2014 р.), на основі результатів попереднього проекту, пропонує зосередити увагу на 2-х пілотних містах у складі кожної країни-учасниці та розроблення оперативного плану дій по 1-2 реабілітаційним об’єктам культурної спадщини в кожному пілотному місті.

Указом Президента України № 717/2013 "Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні" (п. 1.7.) передбачена державна підтримка реалізації спільного проекту Ради Європи і Європейської Комісії "Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами".Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015