| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Церква  Святого  Духа  в  Рогатині
Церква Святого Духа в Рогатині
Історичний центр Жовкви
Історичний центр Жовкви
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац

 
 Участь у конференціях

Міжнародна наукова конференція «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень»

Міжнародна наукова конференція

 «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень»

25-26 квітня 2013 р. в Національному заповіднику «Софія Київська»  відбулась міжнародна наукова конференція «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень», організована Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень під егідою Міністерства культури України, спільно з Департаментом культурної спадщини та культурних цінностей, Українським національним комітетом Міжнародної ради з питань пам΄яток і визначних місць (ICOMOS), Національним заповідником «Софія Київська».

В роботі конференції взяли участь понад 80 представників сфери охорони культурної спадщини, в тому числі Республіки Білорусь, Республіки Польщі, фахівці місцевих органів охорони культурної спадщини Кіровоградської, Сумської, Харківської областей, науково-дослідних установ та учбових закладів: Інституту археології НАН України, Інституту історії України НАН України, Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, Київського національного університету будівництва та архітектури, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Інституту культурології НАМ України, Навчально-наукового інституту права та психології НАВС та інших установ.

У рамках конференції учасники взяли участь в обговоренні актуальних проблем дослідження та охорони архітектурної, містобудівної та археологічної спадщини, пам'яток історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту, садово-паркового мистецтва. 

Представники історико-культурних заповідників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного заповідника «Софія Київська», Національного заповідника «Хортиця», Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», Національного заповідника «Замки Тернопілля», Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж», Державного історико-архітектурного заповідника в м. Жовкві, Національного заповідника «Давній Галич», Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани познайомили з пам’яткоохоронними дослідженнями та проблемами збереження та доцільного використання об’єктів культурної спадщини, що входять до складу заповідників.

Важливою темою для обговорення, стало питання щодо українських об’єктів культурної спадщини, включених та пропонованих до включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра», «Археологічний комплекс «Кам'яна могила», «Астрономічні обсерваторії України», «Дерев'яні церкви польських та українських Карпат», «Історичне середовище столиці кримських ханів в місті Бахчисараї».

Впродовж роботи відбулися наукові дискусії з актуальних питань сучасного законодавчого регулювання у сфері охорони культурної спадщини, питань взаємодії центрального та місцевих органів сфери охорони культурної спадщини, пріоритетних напрямів розвитку механізмів державного управління охороною культурної спадщини. Не менш важливою темою стало обговорення формування Державного реєстру нерухомих пам`яток України.

Окремим напрямком для дискусій стало обговорення питань охорони, збереження та використання археологічної спадщини в Україні. Учасники конференції поділилися з присутніми результатами інвентаризації пам'яток археології у Вінницькій, Сумській, Кіровоградській, Київській областях.

Було відзначено, що конференція є надзвичайно актуальною, оскільки дозволила учасникам в режимі живого спілкування обговорити широке коло проблем, обмінятися досвідом і напрацюваннями в сфері охорони культурної спадщини не тільки України, а й інших країн Східного партнерства.

В рамках конференції відбулась презентація восьмого випуску праць Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень. Як і попередні, восьмий випуск присвячений актуальним проблемам дослідження і

 

збереження нерухомої культурної спадщини. В збірнику представлені наукові праці співробітників Інституту, колег з різних регіонів України, Білорусі та Польщі.

 

Видання розраховано на фахівців – істориків архітектури, мистецтвознавців, культурологів, істориків, археологів, працівників органів охорони культурної спадщини, музеїв та заповідників, студентів та викладачів навчальних закладів, а також усіх, хто небайдужий до вітчизняної і світової історії та культури.

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015