| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Участь у конференціях »

Судацька фортеця
Судацька фортеця
Історичний центр Львова
Історичний центр Львова
Дендропарк парк “Софіївка”
Дендропарк парк “Софіївка”

 
 Участь у конференціях

Міжнародна наукова конференція «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень»

 

8-9 квітня 2010 р. відбулася міжнародна наукова конференція «Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень», організована Міністерством культури і туризму України, Українським товариством охорони пам’яток історії та культури, Державною службою з питань національної культурної спадщини, Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень. Конференцію присвячено 100-річчю з дня народження Григорія Логвина.

В роботі конференції взяли участь 63 представника сфери охорони культурної спадщини, в тому числі делегація Національного центра досліджень і документування пам’яток Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, м. Варшава, представник Республіки Білорусь, м. Мінськ, фахівці місцевих органів охорони культурної спадщини Київської, Миколаївської, Запорізької, Харківської, Хмельницької областей, АР Крим, науково-дослідних установ та учбових закладів м. Києва, м. Харкова, м. Кривого Рогу, м. Миколаєва, Державного історико-архітектурного заповідника в м. Жовкві, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного заповідника «Давній Галич», Державного історико-культурного заповідника «Тустань», Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Національного заповідника «Софія Київська», Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани, Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди, Державного історико-культурного заповідника «Самчики», Музею історичних коштовностей України.

У рамках конференції учасники взяли участь в обговоренні актуальних проблем дослідження, вивчення, охорони та музеєфікації пам’яток та об’єктів культурної спадщини, методики формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Особливий інтерес учасників конференції викликали доповіді польських колег, які познайомили з системою охорони пам'яток в Республіці Польща, основними принципами формування Національного реєстру пам'яток, перспективами розвитку україно-польської співпраці в галузі охорони спільної спадщини.

Впродовж роботи відбулися наукові дискусії з визначених питань. Було відзначено, що конференція є надзвичайно актуальною й корисною, оскільки дозволила учасникам в режими живого спілкування обговорити широке коло проблем, обмінятися досвідом і напрацюваннями в сфері охорони культурної спадщини не тільки України, а і інших країн.

 

 

 

РЕЗОЛЮЦІЯ,

прийнята учасниками міжнародної наукової конференції

«МЕТОДИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПАМ’ЯТКООХОРОННИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

Під час обговорення учасники конференції висловили наступні пропозиції:

 

1. Зважаючи на те, що тематика конференції є надзвичайно актуальною і важливою, пропонувати щорічно проводити конференцію, присвячену методичним проблемам пам`яткоохоронних досліджень.

2. За результатами конференції випустити збірник доповідей і повідомлень.

3. Підтримати ініціативу Української астрономічної асоціації щодо проекту виявлення та вивчення пам'яток історії розвитку астрономії в Україні та підготовки видання «Українська астрономічна спадщина».

4. Звернутися до Міністерства культури і туризму України та Державного комітету України у справах національностей та релігій щодо небезпечної ситуації, що склалася з культовими спорудами – пам’ятками культурної спадщини, переданими в користування релігійним громадам. Вимагати від релігійних громад дотримання норм чинного пам’яткоохоронного законодавства стосовно збереження і використання цих пам'яток.

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015