| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Видання Інституту »

Тульчин - Палац Потоцького
Тульчин - Палац Потоцького
Ужгородський замок
Ужгородський замок
Невицький замок
Невицький замок

 
 Видання Інституту

Ієвлева В.П. Пам'ятки індустріального розвитку Києва кінця XIX - першої третини XX століття.

К.:Прес-КІТ, 2008.-248 с.

Наукову монографію присвячено індустріальному розвитку Києва кінця XIX - перших трьох десятиліть XX століття. Дослідженням охоплено майже весь виробничий комплекс тогочасного Києва, включаючи промисловість, залізничне господарство та перші загальноміські інженерні системи: водогін, каналізацію, електроенергетику, перший електричний транспорт - трамвай, фунікулер та тролейбус.

Вперше в одній книзі зібрано матеріал, який ілюструє різноманітні аспекти індустріального розвитку та виробничої забудови Києва у найбільш визначальний історичний період - на зла­мі двох століть - XIX та XX. Роблячи акцент на архітектурній спадщині, в книзі проаналізовано архітектурні форми, стилістичні напрямки, конструкції та будівельні матеріали, що використо­вувалися у промисловій архітектурі даного періоду. Не залишилися поза увагою й основні ар­хітектурні конкурси та окремі пропозиції стосовно загального індустріального розвитку міста та окремих галузей міського господарства, ті інженерні досягнення та основні містобудівні рішення, які залишили після себе значний слід на теренах сучасного міста.

Автор наукової монографії - Ієвлева Валерія Павлівна, архітектор за фахом, після закінчення у 1981 році архітектурного факультету Київського державного художнього інституту працювала у Промбудпроекті у відділі промкомплексів та генеральних планів. З 1993 р. - кандидат архітектури; у 1993-2004 рр. - співробітник Науково-дослідного інституту теорії і історії архітектури та містобудування (НДІТІАМ). На даний час - співробітник НДІ пам'яткоохоронних досліджень. Спеціалізується в галузі містобудування, займається дослідженням науково-технічної спадщини та пам'яткоохоронною діяльністю. Автор понад 50 публікацій, присвячених охоронно-виробничій тематиці. Бере участь у підготовці енциклопедичного видання "Звід пам'яток історії та культури України (м. Київ та Київська область)". Один із авторів колективної монографії "Забудова Києва епохи капіталізму". Член спілки архітекторів України та Товариства охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК).

Книга пропонується як довідковий матеріал для архітекторів, мистецтвознавців, істориків, краєзнавців та всіх тих, хто цікавиться історією розвитку промисловості та техніки в Києві.

За рішенням журі Гільдії ландшафтних архітекторів України від 25 лютого 2010 р. Валерія Ієвлева  за монографію «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.» нагороджена золотою медаллю лауреата Національної премії «Україна квітуча».Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015