| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Видання Інституту »

Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Тульчин - Палац Потоцького
Тульчин - Палац Потоцького
Кам’яна могила
Кам’яна могила

 
 Видання Інституту

Клочко В.І. Озброєння та військова справа давнього населення України (5000-900 рр. до Р.Х.)

- К.: АртЕк, 2006. - 336 с.

Ця книга вперше була видана в 2001 році у Польщі в серії Балтійсько-Понтійські студії, що видається Познанським університетом англійською мовою. Пропонований читачеві український текст є виправленим, розширеним та доповненим новими матеріалами і думками.

В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту - бронзи і до кіммерійського періоду. Приділено пильну увагу типології різноманітних видів озброєння, проаналізова­но хронологічні аспекти їх розвитку на фоні культурно-історичних процесів того часу. Розглядаються питання виробництва предметів озброєння, включаючи технологію їх ви­готовлення, характер сировинних баз, фізичні властивості матеріалу. Досліджуються автохтонні та інноваційні впливи на появу та еволюцію нових винаходів. Пропонується характеристика бойових властивостей різнотипних і різночасових видів зброї. В цілому предмети озброєння розглядаються як історичне джерело, важливе для реконструктив­ного аналізу як окремих військово-історичних подій, так і цілих культурно-історичних та етнокультурних моделей.

Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015