| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Структура »

Національний заповідник "Хортиця"
Національний заповідник "Хортиця"
Теребовлянський замок
Теребовлянський замок
Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський

 
 Структура

Відділ охорони археологічної спадщини

завідувач відділом - Осадчий Руслан Миколайович

завідувач лабораторією - Закружецька Антоніна Юріївна

старший науковий співробітник - Черновол Станіслав Євгенович

науковий співробітник - Копил Михайло Андрійович

 

Відділ охорони археологічної спадщини створено з метою комплексного вивчення проблем дослідження, збереження та використання рухомих і нерухомих об’єктів археологічної культурної спадщини, а також розробки науково-методичних засад її охорони.

Основними напрямками роботи відділу є збір та систематизація матеріалів щодо Державного обліку об’єктів археологічної спадщини України, впровадження неруйнівних методів дослідження об’єктів археології, науково-методичне забезпечення пам’яткоохоронних заходів у сфері охорони археологічної спадщини, вивчення та впровадження міжнародного досвіду у цій сфері.

Протягом останніх років співробітниками відділу було розроблено проекти методичних рекомендацій з визначення охоронюваних археологічних територій; методичних рекомендацій щодо музеєфікації нерухомих пам’яток археології (затверджені наказом Міністерства культури і туризму від 02.11.2009 № 956/0/16-09); порядку розробки науково-проектної документації з визначення меж території та зон охорони пам’яток археології, а також режимів їх використання; методичних рекомендацій щодо визначення предмета охорони нерухомих об’єктів археологічної спадщини (затверджені наказом Міністерства культури і туризму від 02.11.2009 № 956/0/16-09), класифікатор «Пам’ятки археології».

Відділом здійснюється наповнення електронної бази даних «Спелео-археологічні пам’ятки України». Поповнюється список охоронюваних археологічних територій. В рамках цій роботи підготовлено список підземних споруд Києва, які пропонуються для включення до списку охоронюваних археологічних територій. Створюється реєстр археологічних об’єктів трипільської культури розташованих на території України. Підготовлено перелік найвидатніших пам’яток трипільської культури з метою їх занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За участю співробітників відділу здійснюється методичне та практичне забезпечення роботи музеїв та історико-культурних заповідників України, місцевих органів управління у сфері охорони культурної спадщини, в тому числі надані науково-методичні консультації співробітникам Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з приводу ліквідації наслідків провалу на території Ближніх печер, співробітникам Національного заповідника «Херсонес Таврійський» з питань паспортизації пам’яток археології національного значення.

Протягом п’яти років співробітники відділу приймали участь у проведенні археологічних досліджень, в тому числі: в м. Києві на Звіринці по вул. Мічуріна, підземних споруд Печерського Арсеналу у м. Києві, в смт. Диканька Полтавської області, печерного комплексу в Загайтанській скелі (смт. Інкерман Севастопольської міськради), пам’ятки археології «Мергелева гряда» (Луганська область). Здійснено археологічне спостереження за земляними роботами по реконструкції інженерних комунікацій на ділянці Ближніх печер Києво-Печерської лаври, а також за земляними роботами по ліквідації наслідків провалу в цих печерах, інвентаризацію археологічних об’єктів на території Буго-Дністровського гарду (Миколаївська область).

Співробітники відділу приймали участь у виконанні науково-дослідних робіт з розробки:

- історико-архітектурного опорного плану м. Києва (інвентаризація земельних укріплень Київської фортеці);

- історико-архітектурного опорного плану м. Керчі:

- меж та режимів використання зон охорони пам’ятки археології національного значення «Фундаменти мурованої церкви першої половини ХІІ ст.», м. Київ, вул. Юрківська, 3:

- зон охорони пам’ятки національного значення «Хотівське городище», с. Хотів Київської області.

Співробітники брали участь у підготовці видань:

- Архітектурно-історичні підземелля Києва;

- Підземні споруди Києва від найдавніших часів до середини ХІХ ст. (спелео-археологічний нарис).

 

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015