| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Структура »

Дендропарк парк “Софіївка”
Дендропарк парк “Софіївка”
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини

 
 Структура

Відділ нормативно-правової роботи

завідувач відділом - Кириленко Людмила Миколаївна

 

Відділ нормативно-правової роботи є структурним підрозділом Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень.

Основним завданням відділу нормативно-правової роботи є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів.

Бере участь у підготовці пропозицій, рекомендацій, а також у розробленні проектів нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення національного законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

Відділ здійснює аналіз вітчизняного та міжнародного законодавства у сфері охорони культурної спадщини, узагальнення практики його застосування та розроблення пропозицій щодо удосконалення національного законодавства у цій сфері.

Бере участь в організації та проведенні наукових конференцій, семінарів з питань охорони культурної спадщини, курсів підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері охорони культурної спадщини.

Здійснює міжнародне співробітництво у сфері охорони культурної спадщини, обмін досвідом та популяризацію наукових та методичних напрацювань.

 

З метою розвитку співробітництва у сфері охорони та збереження культурної спадщини відділом складено трьохсторонню угоду про співпрацю з Польським центром досліджень та реєстрації пам’яток (м. Варшава) і Державним історико-архітектурним заповідником в м. Жовква, яку укладено 21 квітня 2009 р.

Предметом трьохсторонньої угоди є здійснення підвищення кваліфікації працівників сфери охорони культурної спадщини та обміном досвідом у сфері охорони і збереження культурної спадщини

 В рамках підписаної угоди за участю НДІ пам’яткоохоронних досліджень було проведено наступні курси підвищення кваліфікації:

6-10 листопада 2009 року «Охорона пам’яток археології: сучасний стан, проблеми та перспективи»;

7-12 грудня 2009 року «Сучасна музейна справа – новий досвід».

Тривалість курсів складає тиждень. Кожний семінар включає 3 дні навчання в України та 2 дні в Польщі. Чисельність групи – до 20 осіб. Викладачі для проведення занять залучаються як з України так і з Польщі на умовах угод.

Обов’язковим елементом курсів є практична частина у вигляді ознайомлення з досвідом охорони пам’яток у м. Львові та в Польщі.

В 2010 році планується проведення курсів підвищення кваліфікації для працівників заповідників Міністерства культури і туризму України, працівників музеїв України, представників органів охорони культурної спадщини ОДА за наступними темами: музейно-експозиційна робота, фондова робота музею, підготовка пам’яткоохоронної документації (розробка генеральних планів, підготовка облікової документації), засади та практика охорони пам’яток (законодавство, ДБН).

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015