| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Міжнародна діяльність »

Кам’яна могила
Кам’яна могила
Кам’янець-Подільська фортеця
Кам’янець-Подільська фортеця
Історичний центр Львова
Історичний центр Львова

 
 Міжнародна діяльність

XХ курс Міжнародної післядипломної літньої школи «Несвіжська академія» (7-19 липня 2014 р.)

Міжнародна післядипломна літня школа «Несвіжська академія» – спільний освітній проект Республіки Білорусь та Республіки Польща, мета якого – вдосконалення професійної підготовки в галузі охорони та реставрації парків, садиб та пам’яток культури.

ХХ курс «Несвіжської академії» був присвячений темі «Інтегральність і комплексність як цінність об’єкту історико-культурного надбання». Він розрахований на 2014 – 2015 навчальні роки й проходить в два етапи:

І етап – теоретично-практичний (м. Мінськ, Республіка Білорусь, 2014 р.);

ІІ етап – стажування та захист випускних робіт (Республіка Польща, 2015 р.).

Протягом 7 – 19 липня 2014 р. співробітник Інституту А.Закружецька успішно завершила перший етап навчання у післядипломній літній школі «Несвіжська академія». Інтенсивні лекційні та практичні заняття проводили провідні білоруські та польські спеціалісти у галузі консервації, реставрації й охорони культурної спадщини. Лекції зачіпали як загальнотеоретичні питання як то «Базова методологія збереження та реставрації пам’яток культури», «Збереження інтегральності і ступінь втручання в історичний об’єкт», «Законодавчі основи охорони культурного надбання», так і більш вузькі проблеми, зокрема дотримання комплексного підходу при реставрації замків, палаців, садиб, пам’яток сакрального мистецтва, інтер’єрів та ін. Ще одним напрямком обговорення був аналіз вже реалізованих реставраційних проектів та планів управління музеїв і заповідників у Несвіжі, Мирі, Віланові, Замості, Бобруйську, Гомелі тощо відповідно до вимог інтегральності об’єктів. Набуті знання будуть застосовані на практиці в галузі збереження пам’яток України, а навчання продовжиться у наступному, 2015 р.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015