| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Невицький замок
Невицький замок
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Церква  Святого  Духа  в  Рогатині
Церква Святого Духа в Рогатині

 
 Заповідники

Державний історико-культурний заповідник у м. Бахчисараї

АР Крим

м.  Бахчисарай

вул. Річна, 133

тел.: 72-22-81

http://www.hansaray.org.ua/

 

Державний заповідник створений відповідно до Рішення сесії Кримської ради народних депутатів від 07.09.1990 р. та Рішення Кримського облвиконкому від 20.11.1990 р. за №300 на базі Бахчисарайського історико-архітектурного музею.

До складу заповідника належать печерне місто Мангуп-Кале (VI — ХV ст.), Чуфут-Кале (V — ХІХ ст.) — оборонні і містобудівні ансамблі середньовічного Криму, комплекс Успенського печерного монастиря (ХІІІ — ХV ст.) та ханського палацу (ХVІ — ХVІІІ ст.). Ханський палац — унікальний ансамбль, створений італійськими, іранськими, турецькими, українськими та російськими майстрами, територія 4 га.

У заповідник входять також Музей археології і печерних міст, Літературно-художній музей.

Заповідник має пам'ятки епохи міді та бронзи, античного періоду, років Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. тощо.

У 1996 році до заповідника увійшли Музей історії та культури кримських татар і Музей археології та “печерних” міст. При заповіднику працюють ще два музеї: Художній музей та Дім-музей Ісмаїла Гаспринського.

На цей час документи, необхідні для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО по об’єкту “Історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисараї” – номінаційне досьє і план управління об’єктом розроблені та передані до Міністерства культури України для подальшого надання їх до Центру всесвітньої спадщини.

Розробку документації здійснила робоча група фахівців НДІ пам’яткоохоронних досліджень під керівництвом кандидата архітектури Олександра Харлана за участю працівників КРУ “Бахчисарайський історико-культурний заповідник”, до управління якого й належать усі складові номінованого об’єкта.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015