| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Церква  св.  Михайла  в  Ужку
Церква св. Михайла в Ужку
Кам’яна могила
Кам’яна могила
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини

 
 Заповідники

Державний історико-культурний заповідник в м. Керчі

 

 

АР Крим

м. Керч,

вул. Айвазовського, 5

тел.: 2 04 75

 

 

 

Державний історико-культурний заповідник у м. Керч. Створений згідно з постановою РМ УРСР від 5 березня 1987 № 66 «Про проголошення комплексу пам’яток історії та культури м. Керчі державним історико-культурним заповідником».

Cкладається з комплексу пам’яток археології, історії та архітектури, які розміщені безпосередньо на території. та поблизу сучасного м. Керч, серед. них Мелек-Чесменський курган (IV ст. до н. е.), Царський курган (IV ст. до н. е.), церква cвятого пророка Іоанна Предтечі;  фортеця Єнікале (1703 р.), Великі і Малі сходи на г. Мітридат ХІХ ст., костел 1840 р. в стилі класицизму, будинок ХІХ  ст. (у ньому розміщений Керченський історико-археологічний музей, заснований 1826 р. як Керченський музей старожитностей).

Особливістю заповідника є значна насиченість нерухомими пам’ятками, включеними в міське середовище.

Нині на балансі Керченського державного історико-культурного заповідника перебувають 15 пам’яток, з них 10 є пам’ятками національного значення

На території заповідника знаходиться античне місто Пантікапей, античні городища Німфей, Мірмекій, Тірітака, Порфеній, античний кам'яний склеп Деметри. Унікальними пам'ятками є городище давньоруського міста Х-ХІІ ст. та церква Іоанна Предтечі VІІІ-ХІІ ст.

У заповіднику багато пам'яток і пам'ятних місць, пов'язаних з обороною та звільненням Керченського півострова в роки Великої Вітчизняної війни 1941—1945 рр. Серед них особливо відомі меморіальні ансамблі Аджимушкайських каменоломень та плацдарму Ельтигенського десанту 1943 р.

У складі заповідника один із найстаріших в Україні Історико-археологічний музей, лапідарна колекція, що нараховує майже 2 тис. одиниць збереження, датованих ІІІ тис. до н.е. — ХVІІІ ст. нашого часу.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015