| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Національний заповідник "Хортиця"
Національний заповідник "Хортиця"
Церква  Собору  Пресвятої  Богородиці
Церква Собору Пресвятої Богородиці
Острозький замок
Острозький замок

 
 Заповідники

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовква

Львівська обл.

м. Жовква

тел.: 803252 62-051

http://www.diaz-zhovkva.org.ua/

 

Заповідник створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1994 р. за № 546, з метою збереження, охорони, реставрації та належного використання унікального комплексу пам’яток архітектури, містобудування, історії та природи м. Жовкви.

Ренесансний містобудівний комплекс Жовкви має статус Державного історико-архітектурного заповідника, знаходиться в списку претендентів від України на включення до Списку всесвітньої спадщини UNESCO. До його складу входять дві пам’ятки містобудування – історичне “місто в мурах” та Львівське передмістя, на яких компактно розташовані 55 пам’яток архітектури світового, національного і регіонального значення з більш як сотнею пам’яток мистецтва в них.

Навколо заповідника визначені межі охоронної зони та зони охоронюваного ландшафту. Загальна площа територій, що мають охоронний статус, становить 280 га.

До комплексу заповідника входять пам’ятки архітектури світового рівня: один з найцікавіших в Європі ансамбль ринкової площі з прилеглим замком 1594 року, ренесансний парафіяльний костел 1606 року – національна святиня польського народу, одна з найвеличніших в Європі ренесансна оборонна синагога 1690 р. Серед найбільш цікавих пам’яток Жовкви – комплекси василіанського і домініканського монастирів, дві дерев’яні церкви початку ХVІІІ ст. з прекрасними іконостасами.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015