| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Церква  св.  Михайла  в  Ужку
Церква св. Михайла в Ужку
Кам’яна могила
Кам’яна могила
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини

 
 Заповідники

Історико-культурний заповідник "Личаківський цвинтар"

 

м. Львів

вул. Личаківська, 10

тел.: 80322 767 987

Офіційний сайт заповідника

 

Заповідник створений відповідно до Рішення Львівської міської ради народних депутатів та наказу управління житлово-комунального господарства міської ради від 25.11.1991 р.

Личаківський цвинтар - один з найвеличніших європейських некрополів, заснований у 1786 році. Тут від перших років його заснування ховали відомих осіб, знатних діячів культури, мистецтва, науки.

Перші поховання здійснювалися на території сучасних полів 6, 7, 9, 10, 14, де збереглась і найстаріша надмогильна плита, датована 1675 р. На початку XVI століття тут існував цвинтар для знедолених.

Зараз це музей на площі, яка перевищує 42 га, і усипальниця, в якій спочиває понад 400 тисяч людей. На його території є скульптури і архітектурні споруди відомих майстрів: Гартмана Вітвера, братів Шімзерів, Павла Евтельє, Г.Пер'є, Ю.Марковського, І.Левинського, Г.Кузневича, С.Литвиненка, Є.Дзиндри та інших. Шедеври, що вийшли з-під їхнього різця, прикрашають могили осіб різних національностей - українців, поляків, австрійців, німців, вірмен і багатьох інших, які були представниками усіх відомих християнських обрядів - католиків, греко-католиків, православних, протестантів та ін.

 

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015