| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Cудацька фортеця
Cудацька фортеця
Дендропарк парк “Софіївка”
Дендропарк парк “Софіївка”
Кам’яна могила
Кам’яна могила

 
 Заповідники

Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник

 

Чернігівська обл.

м. Чернігів

вул. Преображенська 1

тел.: 647145

http://naiz1.pp.net.ua

 

 

Заповідник створений відповідно до постанови Ради міністрів УРСР від 20.02.1967 р. № 125 на правах філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей».

Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 20.06.1978 р. № 344 і рішення виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів від 17.07.1978 р. № 308 Чернігівський філіал Державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей» перетворено у Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник.

Указом Президента України заповіднику надано статус національного в1998 році.

У 2003 р. цілісний майновий комплекс заповідника із спільної власності територіальних громад було передано у державну власність з віднесенням його до сфери управління Держбуду України.

У 2011 році НАІЗ «Чернігів стародавній» було передано до сфери управління Міністерства культури України.

Територія заповідника становить 62,0 га.

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини та України. До його цілісного майнового комплексу входять 26 пам’яток архітектури національного значення, а також 3 споруди та пам’ятник гетьману Івану Мазепі. З них шість пам’яток домонгольського періоду, що на думку фахівців вважаються одними з найдавніших у Східній Європі. Нині готуються матеріали для внесення пам’яток заповідника до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом архітектурно-історичного спрямування, що об’єднує комплекс нерухомих і рухомих пам’яток матеріальної та духовної культури, які становлять виняткову історичну, мистецьку, художню та наукову цінність.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015