| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Церква  св.  Михайла  в  Ужку
Церква св. Михайла в Ужку
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац

 
 Заповідники

Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка"

Черкаська обл.

Звенигородський р-н

с. Шевченкове

вул. Петровського, 33

тел.: 804740 953 49

http://www.batjkivshhyna-tarasa.com.ua/

 

Заповідник створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.1992 р. на базі нерухомих пам’яток культурної спадщини і природи низки сіл Звенигородського району Черкаської обл.

Указом Президента України від 26 січня 2006 року № 74/2006 Державному історико-культурному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» надано статус національного.

Державний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» створений на базі об’єктів культурної спадщини та пам’яток природи, пов’язаних з життям і творчістю Тараса Шевченка з метою збереження Шевченківських меморіальних місць.

Заповідник є культурно-освітньою та науково-дослідною установою, яка вивчає та пропагує життя і творчу спадщину Тараса Шевченка, забезпечує охорону об’єктів культурної спадщини та пам’яток природи на території сіл Моринці, Шевченкове, Будище Звенигородського району, Вільшана Городищенського району Черкаської області.

Загальна площа заповідника складає 27,3 га. Він об'єднує низку історико-культурних комплексів: Літературно-меморіальний музей Т.Г.Шевченка в с. Шевченкове, музей історії села Вільшани, Моринський меморіал.

До складу Заповідника входить 43 об'єкти культурної спадщини, що мають історичну, наукову та культурну цінність.

Загальна кількість фондових одиниць зберігання 7800.

Історія заповідника розпочалася з історії садиби, на якій пройшло дитинство поета Т.Г.Шевченка. Дворище, як відомо, не було дідівщиною Шевченка, а належало селянинові Тетерюкові. Стояла на нім біла хата з яблунею. Була і клуня, і повітка, й інші господарські споруди. Все це у 1816 році відкупив батько Тараса - Григорій Іванович Шевченко зі значною грошовою допомогою свого батька та рідного дядька. Знаємо, що Григорій Іванович та Катерина Якимівна посиротили дітей дуже рано, недовго господарювала на цій садибі мачуха Оксана Терещенчиха. Батьківщину успадкував старший син Микита, а по ньому - його діти.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015