| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Церква  Собору  Пресвятої  Богородиці
Церква Собору Пресвятої Богородиці
Невицький замок
Невицький замок

 
 Заповідники

Шевченківський національний заповідник у м. Каневі

 

Черкаська обл.

м. Канів

Тарасова гора

тел.: 804736 32 365

http://shevchenko-museum.com.ua/

 

Заповідник створено у серпні 1925 року постановою РНК УСРР "Про оголошення території могили Т.Г.Шевченка Державним Заповідником" з метою охорони меморіалу Т.Г.Шевченка. Постановою Ради Міністрів УРСР від 21 листопада 1989 року № 287 "Про створення Шевченківського національного заповідника в м. Каневі", заповіднику присвоєно статус національного, підтверджений Указом Президента України "Про національні заклади культури" від 11 жовтня 1994 року № 587/94. Заповідник віднесено до сфери управління Міністерства культури і туризму України. Управління здійснює Державна служба з питань національної культурної спадщини.

10 червня 1918 року Рада Міністрів Української Держави визнала могилу Тараса Шевченка національною власністю. Сучасного вигляду Шевченківський меморіал набув влітку 1939 року із встановленням на могилі Кобзаря величного бронзового пам'ятника (скульптор М. Манізер, архітектор Є. Левінсон) і спорудженням літературно-меморіального музею (архітектори В.Кричевський, і П. Костирко). Музейний ансамбль доповнив гранітний комплекс сходження (1977) і відтворена 1991 року "Тарасова світлиця" - перший народний музей Тараса Шевченка.

Нині Шевченківський національний заповідник - широко відомий у світі культурно-освітній, науково-дослідний і туристичний центр, який вивчає і популяризує надбання української національної і світової історико-культурної спадщини, творчість Кобзаря, історію Тарасової (Чернечої) гори, а також здійснює на своїй території охорону пам'яток культури від доісторичних часів до сьогодення та природного ландшафту. Загальна площа охоронних зон - 2500 га. У складі заповідника 8 пам'яток культурної спадщини.

Музейна колекція Заповідника нараховує понад 20 тисяч унікальних пам'яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото - і кіноматеріали, аудіо - та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів. При Заповіднику діє наукова бібліотека, фонди якої сформовані із тематичної книгозбірки у 23 тис. примірників.

На базі Заповідника організовуються і проводяться загальнонаціональні та регіональні наукові конференції за участю відомих діячів науки і культури, міжнародні фестивалі, конкурси.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015