| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Cудацька фортеця
Cудацька фортеця
Канів - Тарасова гора
Канів - Тарасова гора
Судацька фортеця
Судацька фортеця

 
 Заповідники

Історико-археологічний заповідник "Ольвія"

Заповідник засновано у 1926 р. як комплекс пам'яток – залишків відомого античного міста-держави Ольвії. Його територія становить близко 330 га. До складу заповідника включено також острів Березань із залишками найдавнішого в Північному Причорномор'ї давньогрецького поселення. 

Місто-держава Ольвія було засноване грецькими переселенцями на початку 6 cт. до н. е. і проіснувало майже тисячу років. Ольвія згадувалася у творах багатьох давніх авторів, зокрема – Геродота, Ліона Христома. Місто входило до Афінського морського союзу.

За доби найбільшого розквіту територія міста сягала 55 га, його некрополя – до 500 га, а по берегах Бузького, Дніпровського та Березанського лиманів знаходилось до 150 сільських поселень.

Систематичні археологічні дослідження Ольвії почалися з 1900 року. Під час розкопок виявлено залишки громадських і приватних будівель, велику кількість високохудожніх творів мистецтва, що нині знаходяться в музеях Києва, Миколаєва, Одеси, Полтави, Херсона, а також Берліна, Лондона, Парижа, Петербурга.

У дослідженнях Ольвії і нині беруть участь відомі спеціалісти-археологи Німеччини, США, Франції, Греції, Канади та інших країн.

У заповіднику функціонують: музей, лапідарій, фондосховище, наукова бібліотека, магазин сувенірів, кафе.

Адреса: Миколаївська область, Очаківський район, с. Парутіне

 тел. 2 24 53, 2 26 80, 2 22 32.

 Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015