| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Заповідники »

Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський
Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Історичний центр Львова
Історичний центр Львова

 
 Заповідники

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Слов'яногірську

 

Державний історико-культурний заповідник у м. Святогірську створено відповідно до Постанови Ради міністрів УРСР від 27.05.1980 р. за № 365 на базі комплексу пам’яток Свято-Успенського монастиря (ХVII – XIX ст.), що розташований в місцевості з історичною назвою Святі Гори.

До його складу входять: Успенський собор (1868 р.); Миколаївська церква (ХVІІ ст.), частина якої висічена у крейдовій скелі; Покровська церква (1850 р.); церква Святих преподобних Антонія і Феодосія; Всіхсвятський скит; гостинний комплекс та ін.

Крім пам'яток ХVII-XIX ст. Святогорського монастиря до складу історико-архітектурного заповідника увійшли такі об'єкти культурної спадщини як пам'ятник Артему (Сергєєву Ф.А.) 1927 р. скульп. І.П. Кавалерідзе, Меморіал Великої Вітчизняної війни на горі Артема, пам'ятник-могила лейтенанта В.М. Камишева Дуб Камишева»), руїни втраченої садиби ХІХ ст. власників Святогірського маєтку Потьомкіних. Всього в комплекс пам'яток історії та культури Святогірського історико-архітектурного заповідника входять 30 об'єктів.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015