| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Середа, 29 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Дослідження культурної спадщини »

Резиденція Митрополитів Буковини
Резиденція Митрополитів Буковини
Бахчисарайський ханський палац
Бахчисарайський ханський палац
Теребовлянський замок
Теребовлянський замок

 
 Дослідження культурної спадщини

Розвідки на поселені ІІІ ст. до н.е.- І ст. н.е. зарубинецької культури “Пилипенкова гора” в м. Каневі

У листопаді 2005 р. в м. Каневі Науково-дослідним інститутом пам`яткоохоронних досліджень, були проведені археологічні дослідження з визначенням меж території пам`ятки та складання документації на замовлення Шевченківського національного заповідника. Роботи проводились на поселенні зарубинецької культури “Пилипенкова гора” ІІІ ст. до н.е. – І ст. н.е. Керівник експедиції Р.М. Осадчий с.н.с. Науково-дослідного інституту пам`яткоохоронних досліджень. До складу експедиції входили: співробітники Шевченківського національного заповідника, зав. відділом охорони пам`яток історії культури та природи В.В. Дима, та с.н.с. відділу Л.В. Миколенко.

 

 

 

Вперше про пам`ятку стало відомо після розвідки в 1945 р., проведеної експедицією АН УРСР під керівництвом Т.С. Пассек. В 1948 р. на поселені були здійснені невеликі розкопки під керівництвом В.А. Богусевича та Н.В. Лінки. У 1966-1970 рр. Є.В. Максимовим проводилися систематичні дослідження цього поселення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Візуальне обстеження показало, що пам`ятка знаходиться на високому пагорбі, на правому березі Дніпра, в південно-східній частині міста. Площа пагорба близько1,5 га, поверхня його нерівна, похила з півночі на південь. Поверхня гори задернована, вкрита трав`яним покровом. Стан збереження поселення задовільний і є ландшафтною домінантою цієї місцевості.

 


Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015