| Головна сторінка | Додати в обране | Написати листа | Карта сайту | www.spadshina.org.ua
Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень
Офіційний інформаційний ресурс
Сьогодні: Понедiлок, 27 березня 2017

 

 

Головна сторінка » Актуальні питання »

Канів - Тарасова гора
Канів - Тарасова гора
Теребовлянський замок
Теребовлянський замок
Тульчин - Палац Потоцького
Тульчин - Палац Потоцького

 
 Актуальні питання

Інформація щодо кількості пам'яток та обєктів культурної спадщини у м. Києві

Перелік пам’яток та об’єктів нерухомої культурної спадщини м. Києва, що додається до історико-архітектурного опорного плану нараховує 3481 об’єкт.

З них статус національного значення має 349 об’єктів; місцевого значення - 1871 об’єкт; до переліку щойно виявлених включено 1261 об’єкт. До загального переліку не включено 88 об’єктів культурної спадщини, що перебувають на державному обліку та занесені до переліків щойно виявлених об’єктів, але на сьогодні є зруйнованими, демонтованими (даний перелік подається окремо як додаток до загального переліку пам’яток та об’єктів культурної спадщини м. Києва).

Таким чином, загальна кількість об’єктів культурної спадщини, що на цей час зареєстровані в м. Києві – 3569.

З загальної кількості до Державного реєстру нерухомих пам'яток України наказами Міністерства культури України включено 938 пам’яток: (165 національного значення; 773 місцевого значення). З них за видами:

519 пам'яток архітектури (2 національного значення, 517 місцевого значення); 9 пам'яток містобудування (6 національного значення, 3 місцевого значення); 339 пам’яток історії (124 національного значення, 215 місцевого значення); 25 пам’яток археології (23 національного значення, 2 місцевого значення); 38 пам’яток монументального мистецтва (9 національного значення, 29 місцевого значення); 6 пам’яток науки і техніки (1 національного значення, 5 місцевого значення); 1ландшафтна пам’ятка місцевого значення та 1 пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.Назад

 

© НДІ пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України "Спадщина" 2007-2015